Kalender Aktivitetskalender
Opdateret d. 17.9.2020
Retur til forsiden
August
Aktivititeter
Sted
Tid

2020
Mandag
den 10.
Ledelsesmøde, Hos Arne Bjerager Sankt Peders Stræde 9, 4000 Roskilde 14:00 til 17:00
Tirsdag
den 11.
Distriktsgildeting,er Aflyst på grund af Corona udbrudet Sankt Agnes 2A 4000 Roskilde "Gildehuset" i Roskilde 14:00 til 18:00
Mandag
den 17.
Gildemestermøde, Aflyst Sankt Agnes 2A 4000 Roskilde "Gildehuset" i Roskilde 19:00 til 21:30
September
Aktiviteter
Sted
Tid
Torsdag
den 10.
Ledelsesmøde Hos Birthe Sander
Lørdag/søndag
den 19./20.
Gildemesterstævne er Aflyst på grund af Corona udbrudet Scandic Bygholm i Horsens Hele dagen
Onsdag
den 28.
Gildemestermøde, Aflyst Sankt Agnes 2A 4000 Roskilde "Gildehuset" i Roskilde 19:00 til 21:30
Oktober
Aktiviteter
Sted
Tid
Lørdag
den 24.
Fellowshipday (DIS gruppen), Aflyst Rødovregård, Kirkesvinget 1 2610 Rødovre 12 - 16
November
Aktiviteter
Sted
Tid
Tirsdag
den 24.
Fredslys Uden fakeltog i Roskilde Sankt Laurentii Kirke/ Roskilde Domkirke 18 - 22
December
Aktiviteter
Sted
Tid

2021
Januar
Aktiviteter
Sted
Tid
Mandag
den 4.
Ledelsesmøde 14:00 til 17:00
Mandag
den 25.
Gildemestermøde Tåstrup Kulturcenter, Poppel Alle 12 2630 Taastrup 19:00 til 21:30
Februar
Aktiviteter
Sted
Tid
Mandag
den 22.
Distriktsgildehal (1. Gilde Taastrup) 19:00
Marts
Aktiviteter
Sted
Tid
Lørdag
den 13.
I-dag, (DUS gruppen) Gildehuset, Sankt Agnes 2 B, 4000 Roskilde 9:30 til 14:00
April
Aktiviteter
Sted
Tid
Mandag
den 19.
Ledelsesmøde 14:00 til 17:00
Torsdag
den 29.
Tur til Kastellet,(Store Bededags aften) Mødes ved ydre sti, Østerport station 18:00 til 21:30
Maj
Aktiviteter
Sted
Tid
Mandag
den 10.
Distriktsgildeting Tåstrup Kulturcenter, Poppel Alle 12 2630 Taastrup 19:00 til 21:30
Juni
Aktiviteter
Sted
Tid
Tirsdag
den 15.
Valdemarsdag i Roskilde Domkirke Med faner 17:30 til 18:30
Lørdag
den 19.
Distriktets 25 års Jubilæum Ungdomsøen ( Middelgrunden) Hele dagen
Juli
Aktiviteter
Sted
Tid

NYT GILDEÅR OG GOD SOMMERFERIE
August
Aktiviteter
Sted
Tid
Mandag
den 09.
Ledelsesmøde 14:00 til 17:00
Mandag
den 16.
Gildemestermøde Taastrup Kulturcenter, Poppel Alle 12 2630 Taastrup 19:00 til 21:30
September
Aktiviteter
Sted
Tid
Oktober
Aktiviteter
Sted
Tid
Lørdag
den 23.
Fellowshipday (DIS gruppen) Rødovregård, Kirkesvinget 1 2610 Rødovre 12 - 16
November
Aktiviteter
Sted
Tid
Tirsdag
den 23.
Fredslys med fakeltog i Roskilde Sankt Laurentii Kirke/ Roskilde Domkirke 18 - 22
December
Aktiviteter
Sted
Tid